Prawdopodobnie nie ma w Polsce osoby, która nie słyszałaby i nie wiedziałaby, co to jest Biedronka. Popularna sieć wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych jest w tej kategorii największą siecią w Polsce – dysponuje bowiem prawie dwoma tysiącami siedmiuset sklepów. W Polsce w Biedronce pracuje przeszło pięćdziesiąt pięć tysięcy osób.

Inwestycja w Biedronkę, a w zasadzie jej stworzenie i ukształtowanie należy do spółki Jeronimo Martins Polska (JMP), która wchodzi w skład portugalskiego konsorcjum Jeronimo Martins. Przychody Biedronki dla portugalskiej spółki stanowią ponad 65% wszystkich przychodów. Biedronka dostępna jest na polskim rynku spożywczym od 1995 roku. To właśnie ten fakt może stanowić o jej obecnym sukcesie. Inwestycji w Biedronkę spółka JMP dokonywała wielokrotnie. Z czasem zaczęto zmieniać również wizerunek marketingowy; zmianie uległo logo i ogólny design sklepów (pod tym względem dokonano inwestycji w Biedronkę również stosunkowo niedawno – sieć ogólnopolskich remontów sklepów odbywała się latem 2017 roku). Ponad dwadzieścia lat funkcjonowania na rynku przyniosło zamierzone efekty, zapoznało wszystkich Polaków z ofertą i charakterem Biedronki i pozwoliło na częściową dominację rynku. W 2017 roku sieć powiększyła się o kolejne sto nowych sklepów wielkopowierzchniowych – czyli powiększyła się aż o 3,71% względem dotąd istniejących sklepów. Stanowi to atrakcyjną ofertę dla osób, które byłyby potencjalnie zainteresowane inwestycją w Biedronkę.

Niestety, firma jednak nie współpracuje z zewnętrznymi podmiotami na płaszczyźnie franczyzowej. Jeronimo Martins Polska poszukuje jednak do inwestycji w Biedronkę osób posiadających na sprzedaż bądź wynajem nieruchomości wielkopowierzchniowych. Preferowane przez Biedronkę działki powinny mieścić się w widełkach 4000 – 8000 m2 , być oczywiście uziemione oraz znajdować się w potencjalnie interesującej lokalizacji. Sieć poszukuje też mniejszych lokali (800-1000 m2) w centrach miast lub przy głównych szlakach komunikacyjnych.

Chcesz zainwestować w Biedronkę? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *