Inwestycja w Lidl

Lidl to jeden z liderów wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych, których początek rozpoczął się jeszcze w połowie XX wieku. Historia znanej dziś wszystkim sieci sklepów wiąże się z historią rodziny Szwarców, którzy ponad sześćdziesiąt lat temu w niemieckiej miejscowości Heilbronn założyli hurtownię owoców egzotycznych i artykułów kolonialnych.

Początkowo Lidl był siecią hurtowni niemieckich i właśnie na tej płaszczyźnie coraz to bardziej zdobywał rynek, głównie dzięki dobrej jakości produktom oraz atrakcyjnym cenom. Inwestycje w Lidl zaowocowały dalszymi sukcesami – współcześnie Lidl to dobra marka, która rozpoznawalna jest prawie w całej Europie. Lidl posiada łącznie ponad dziesięć tysięcy sklepów w dwudziestu siedmiu państwach, w tym w Polsce. Pierwsze otwarcie Lidla w Polsce miało miejsce stosunkowo wcześnie – już w 2002 roku. Biorąc pod uwagę w zasadzie same sukcesy firmy i prężny rozwój, również na rynku polskim, wielu inwestorom jest coraz bardziej zainteresowanych inwestycją w Lidl.

Niestety, co w sumie charakterystyczne dla tak dużych sieci, współpraca biznesowa z Lidlem nie jest możliwa na płaszczyźnie franczyzy. Firma jednak proponuje inwestorom inwestycję w Lidl poprzez współpracę w zakresie wynajmu powierzchni wielkogabarytowych o przeznaczeniu komercyjnym, handlowym. Lidl poszukuje dogodnie położonych nieruchomości, których metraż nie będzie niższy od trzech tysięcy metrów kwadratowych łącznie. Jest to obszar potrzebny nie tylko na sam sklep, lecz również teren i parking znajdujący się obok. Co więcej, Lidl jest zainteresowany również zakupem bądź najmem mniejszych powierzchni (400 m2), które położone są w ścisłych centrach większych miast. Tradycyjne, duże sklepy Lidla powstawać mogą w miejscowościach charakteryzujących się przynajmniej ośmioma tysiącami mieszkańców. W tych najmniejszych miejscowościach inwestycja w Lidla może być niepewna wziąwszy pod uwagę gigantycznie szybki rozwój konkurencyjnej sieci Dino. W chwili obecnej jednak Lidl pozostaje niezmiennie jednym z liderów swojej branży. Jak inwestować w supermarkety? – Social.Estate

Chcesz zainwestować w Lidl? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *