Inwestycja w Retail Park

Konkurencyjność galerii handlowych na rynku wymusza niejako kreatywne podejście do inwestycji w powierzchnie handlowe z przeznaczeniem typowo komercyjnym. Jednym z rozwiązań jest Retail Park. Retail Park to powierzchnia handlowa, która jest rodzajem parku handlowego, gdzie brak jest części wspólnych: do każdego sklepu prowadzi wejście prosto z parkingu.

Plusy i minusy inwestycji w Retail Park (np. nowo budowanego Retail Parku „Karpacka”) są zróżnicowane. Do plusów zalicza się ekonomia inwestycji. Inwestycja w Retail Park jest bowiem stosunkowo tańsza niż inwestycja w centrum handlowe lub galerię handlową. Wynika to z ekonomizowania powierzchni handlowej, a innymi słowy – oszczędzania miejsca. To chyba największa zaleta inwestycji w Retail Park, ponieważ wraz z tym, że brak jest powierzchni wspólnych (takich, które w galeriach handlowych stosunkowo liczą ponad trzydzieści procent całości) idą inne korzyści ekonomiczne: brak personelu koniecznego do zadbania o tę powierzchnie, brak personelu potrzebnego do stworzenia sieci informacji klienta, ostatecznie również ograniczenie personelu ochroniarskiego. Nie tylko jednak zaoszczędzimy przy inwestycji w Retail Park na płaszczyźnie kadrowej.

Brak dodatkowej powierzchni to również zaleta w samym utrzymaniu, systemu monitoringu itd. Wymieniać zalet ekonomicznych, w porównaniu do większych centrów i galerii handlowych, można by z pewnością bez liku. Czy jednak tak atrakcyjnie wyglądająca inwestycja w Retail Park charakteryzuje się jakimikolwiek wadami? Owszem. Przede wszystkim wiele sieci handlowych nie jest zainteresowana wynajmem wielkogabarytowych powierzchni handlowych Retail Parku, preferując przy tym powierzchnie zlokalizowane właśnie w omawianych powyżej porównawczo galeriach handlowych. Wynika to z faktu, że im bardziej przyjemniejsze dla konsumenta miejsce, tym – statystycznie – więcej produktów jest w stanie zakupić. Oznacza to, że Retail Parki atrakcyjne są dla tych sklepów, które konsumentów przekonują konkretnymi argumentami, np. cenami, stąd duże zainteresowanie w inwestycje w Retail Parki np. sieci outletowych.

Chcesz zainwestować w Retail Park? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *