Inwestycja w Rossman

Sieć drogerii Rossman rozwija się w Polsce od końca lat dziewięćdziesiątych i przez cały ten okres nie słabnie pod względem odnoszonych dochodów. Wynika to głównie z bogatego asortymentu, często takiego, którego nie znajdziemy w innym sklepie, dobrej lokalizacji sklepów i jednocześnie niewygórowanych cen. Nic więc dziwnego, że pod względem biznesowym inwestycja w Rossman stanowiłaby nie lada gratkę dla wielu inwestorów.

Strategia rozwoju firmy Rossman możliwe, że niedługo zakładać będzie współpracę z zewnętrznymi partnerami na zasadzie franszyzy – otworzyłoby to możliwości inwestycji w Rossman, choć jednocześnie silnie zdecentralizowałoby dotychczasowy model działania firmy. Sukces w Polsce sieć drogerii zawdzięcza przede wszystkim niezwykle korzystnemu okresowi wejścia na rynek – tuż po transformacji ustrojowej i okresie bardzo korzystnym pod względem występującego prawa podatkowego. Zagraniczny kapitał umożliwił inwestowanie w Rossman na bardzo dużą skalę, dzięki czemu w chwili obecnej drogeria ma tysiąc dwieście sześćdziesiąt cztery sklepy w całej Polsce. Pod względem lokalizacji charakterystyczna jest dominująca tendencja do budowania sklepów w obszarach gęściej zaludnionych, czyli większych miastach. Często powierzchnie handlowe drogerii Rossman znajdują się w kompleksach galerii handlowych, przez co koszt utrzymania placówek jest bardzo wysoki.

To jednak wyłącznie atut sieci Rossman, który pokazuje tym większy sukces finansowy spółki. Jednym z elementów, które zapewniły spółce tak duży sukces jest niewątpliwie charakter samoobsługowy drogerii (co w latach dziewięćdziesiątych jeszcze nie należało do oczywistości), umożliwiający ograniczenie wydatków kadrowych. Inwestycje w Rossman czynione są cały czas, gdyż spółka prężnie się rozwija. Świadczy o tym między innymi fakt wybudowania nowego centrum logistycznego w okolicach Grudziądza (drugie, a historycznie pierwsze, centrum dystrybucyjne Rossmana znajduje się w Łodzi, w której to zresztą zlokalizowany jest największy salon drogerii w całej Polsce). Co więcej, spółka posiada również sklepy w wielu innych państwach, m. in. (nie licząc ojczystych Niemiec): w Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech.

Chcesz zainwestować w Rossman? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *