Inwestycja w SMYK

Popularna sieć sklepów SMYK powstała w Warszawie. To właśnie tam, w 1952 roku, został stworzony pierwszy sklep, którego przeznaczeniem była sprzedaż produktów dostosowanych do najmłodszej grupy wiekowej. Działalność firmy rozszerzyła się z czasem również na artykuły przeznaczone dla kobiet w ciąży. W sklepach firmy SMYK znajdziemy cały asortyment zabawek dla dzieci, zarówno klasycznych, „analogicznych”, jak i cyfrowych, przeznaczonych dla nie nieco starszych.

Chociaż historia sieci SMYK jest bardzo długa, to w 2016 roku spółka Smyk International została sprzedana. Inwestycja w SMYK została zrealizowana przez koncern Bridgepoint za niespełna 1,1 miliarda złotych. Jeszcze wcześniej, ze względu na nienajlepszą kondycję finansową spółki, SMYK obecny był na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jako spółka zależna od spółki Empik Media & Fashion S.A. Współpraca obydwu firm nie powiodła głównie ze względu na inne strategie biznesowe i brak osiągania celów inwestycyjnych. Możliwe zresztą, że podobny los spotka Empik, który również został już z warszawskiej GPW wycofany. SMYK jednak przebrnął przez kryzys bardziej stabilnie, co odzwierciedlone być może wieloma inwestycjami, przede wszystkim w nowe salony. Z racji tego, że firma jest liderem w swojej kategorii, skupiła wokół siebie również zainteresowanie inwestorów. SMYK proponuje współpracę na zasadzie franszyzy, dzięki czemu inwestycja w SMYK może stanowić albo jeden z wielu modeli biznesowych (przy zatrudnieniu całej kadry managerskiej), albo też stanowić idealną okazję do inwestycji w SMYK również swego czasu w ramach pełnowymiarowej pracy.

Zaproszenie do współpracy z firmą każdy z zainteresowanych inwestycją w SMYK znajdzie na internetowej stronie głównej serwisu. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do Empiku SMYK inwestuje w dalszy rozwój również za granicą, między innymi na Ukrainie i w Niemczech. W Polsce natomiast pozycja sieci SMYK nawet jeśli nie uległaby znacznej poprawie, to prawdopodobnie nie uległaby też degradacji ze względu na dobrze wyrobioną markę i silne przywiązanie wielu klientów.

Chcesz zainwestować w SMYK? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *