Inwestycje w Auchan – czy warto?

O francuskiej firmie Auchan zrobiło się w Polsce ostatnio dość głośno. Wszystko to z powodu przejęcia innej, również francuskiej marki, sieci Real. Hipermarkety Auchan charakteryzują się dominującą rolą w polskim sektorze handlowym. Model biznesowy Auchan oparty jest na taniej dystrybucji i logistyce produktów. W Auchan znajdziemy niemalże wszystko, gdyż plan początkowy twórców firmy, choć zaczynał się od sieci małych sklepów spożywczych, zakładał utworzenie jednego miejsca u uniwersalnym charakterze, do którego każdy będzie mógł przyjść i wyjść usatysfakcjonowany – bez względu na to, co zamierza kupić.

Łączne inwestycje sieci Auchan w Polsce w 2016 roku przekroczyły ponad siedem i pół miliarda złotych. Spółka aktywnie się rozwija, o czym świadczą nie tylko liczby sensu stricto, lecz również fakt, że jest to jeden z większych pracodawców w Polsce. Inwestycje w Auchan mogą być zatem intratne. Zainteresowany inwestor powinien przede wszystkim zapoznać się z dokumentami, które można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej francuskiego giganta. Chociaż największe obiekty są zarządzane centralnie, nie brakuje mniejszych („A2Pas”), które poddano we franszyzę. Inwestycje w Auchan, podobnie jak w przypadku innych wielkogabarytowych powierzchni handlowych, często napotykają na wątpliwości związane z zagrożeniem ze strony internetu. Wszystkie dane mówią zgodnie, że konsument coraz częściej wybiera handel internetowy, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak jednak pokazują badania MEC Shopper Report, wciąż aż 85% respondentów przedkłada zakupy, które może wykonać w galerii handlowej, nad internetowe.

Z kolei strategia inwestycyjna sieci Auchan kładzie nacisk na tworzenie nowych obiektów wielkogabarytowych najlepiej właśnie w galeriach handlowych. Wiąże się to oczywiście z pozyskaniem dodatkowe klienta, który przychodząc do centrum handlowego po odzież, wychodzi również z danym produktem z Auchan. Inwestycje w Auchan w świetle powyższych informacji przynajmniej w przeciągu najbliższych dwóch dekad powinny wciąż zatem stanowić dobrą propozycję do rozważenia. 

Chcesz zainwestować w Auchan? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *