Nieruchomości dochodowe – droga do prawdziwego bezpieczeństwa finansowego?

Od wieków nieruchomości kojarzone były z bogactwem i bezpieczeństwem finansowym, a o zawodzie rentiera marzył prawie każdy. Współcześnie inwestowanie w nieruchomości z jednej strony jest mniej zyskowne niż kiedyś (chociaż zwroty z inwestycji wciąż potrafią być kilkuset procentowe w stosunku do zainwestowanego kapitału), drugiej zaś – niższy jest próg wejść i łatwiej rozpocząć. Jeżeli nie posiadamy dużego kapitału, to zyskującym na popularności ostatnim rozwiązaniem jest podnajem nieruchomości dochodowych – np. kilku pokojowego mieszkania.

Tego rodzaju nieruchomość dochodowa będzie nie tylko sama się spłacała, co jeszcze generowała w miarę stabilny (w zależności od długości okresu wynajmu przez poszczególnych najemców) przychód pasywny. Inwestycja w nieruchomości nie musi się zresztą kojarzyć z rynkiem mieszkań. Nieruchomościami dochodowymi coraz częściej stają się powierzchnie garażowe. Fenomen ten występuje zwłaszcza w większych aglomeracjach, w których infrastruktura parkingowa pozostała w czasach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ze względu na to, że współczynnik posiadania liczby samochodów na każdego obywatela z roku na rok rośnie, miejsc parkingowych i garaży brakuje. Nieruchomości dochodowe to zatem te nieruchomości, które skutecznie zaspokajają intensywnie w danym obszarze występujący popyt. Do skutecznych inwestycji, o których można powiedzieć, że w przeciągu następnych kilku dekad raczej się nie zdezaktualizują, można zaliczyć np. luksusowe apartamenty.

Wynika to z faktu bogacenia się społeczeństwa polskiego i odchodzenia od modelu klasycznego mieszkania w bloku. Wspólnym mianownikiem wszystkich nieruchomości dochodowych, oprócz naturalnych praw popytu i podaży, jest dobra lokalizacja i relatywnie niski koszt utrzymania. W celu zapewnienia tego ostatniego warunku wielu inwestorów ostatnio łączy swoje działania zakładając preferencyjne wspólnoty mieszkaniowe.

Chcesz zainwestować w Nieruchomości dochodowe? Skontaktuj się z nami!

Imię *
Twój e-mail *
Wiadomość *